ЗДО с.Видричка

 





ЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИ В МОЛОДШІЙ ГРУПІ НА ТЕМУ: «МИ МАЛЯТА СПРИТНІ Й ДУЖІ, НІ ДО КОГО НЕ БАЙДУЖІ»

КОНСПЕКТ

ЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИ В МОЛОДШІЙ ГРУПІ НА ТЕМУ: «МИ МАЛЯТА СПРИТНІ Й ДУЖІ, НІ ДО КОГО НЕ БАЙДУЖІ»

Підготувала вихователь: Віра Іванівна Шафар Мета:

  1. Розвивати спритність, уміння орієнтуватись у просторі, чуття рівноваги.
  2. Виховувати взаємодопомогу, доброзичливість, увагу та сміливість.
  3. Вправляти дітей у ходьбі по обмеженій площині, підстрибуванні на місці, прорізанні під дугами.
  4. Привчати виконувати вправи імітаційного характеру, узгоджувати власні рухи з рухами дітей та дорослого, діяти разом.
  5. Викликати інтерес та бажання виконувати ігрові вправи.

Обладнання:

  1. «Доріжка здоров’я»; квіти; гриби; іграшки: зайці, мишка;3 дуги; 2 шнури; гімнастична лава, «струмок»; дзвіночки, підвішені на ниточки (по кількості дітей); кошик з яблуками.

Хід заняття:

1. Вступна частина

Ось - вузька доріжка,

В нас веселі ніжки.

На вузьку доріжку Стають наші ніжки.

(Діти стають на «доріжку здоров ’я» і проходять одне за одним)

Ніженьки крокують

Діточки рахують: Раз, два, раз, два Біля стежечки трава. Мишеняток тут нора.

Мишенята дружно грають,

Швидко бігають, стрибають Побіжімо, дітки, з ними З мишенятами малими.

(Діти оббігають іграшкових мишенят у траві і переходять на повільну ходьбу з поворотами тулуба вправо, вліво)

Далі крокуємо,

Весело рахуємо:

Раз - береза, два - ялина Три - красуня-горобина,

А чотири - красень-дуб,

Зупинились діти тут.

У кущах зайці дрімають, Бо хатиноньки не мають. Побудуємо хатку їм

Крокуємо і говоримо:

(Діти стають в коло)

(Діти стають обличчям у коло)

Сірим зайчикам малим.

(Діти присідають, заглядають під куща, де сидять іграшки-зайці, підводяться, піднімають руки вгору)

Вправа на врегулювання дихання.

 

  1. Загально-розвивальні вправи
  1. А який збудуємо дім нашим зайчикам малим?
  2. Отакий високий, отакий широкий.

В.п. - о.с.

  1. 2 - підняти руки через сторони вгору 3-4 - в.п.

Повт. 4 р.

Молоточки туки-туки, дуже вправні наші руки,

Стуки, стуки молоток, забиваємо гвіздок.

В.п. - ноги на ширині плечей, руки внизу.

1 - присісти

  1. 3 - постукати кулачками по підлозі 4 - в.п.

Повт.4 р.

  1. Дім зайцям побудували. З цегли піч їм змурували
  2. Нарубаймо зараз дров, хай горить в печі вогонь.

В.п. - ноги на ширині плечей, руки складені в замок 1 - підняти руки вгору

2-3 - нахилитися вперед, імітуючи рубання дров 4 - в.п.

Повт. 4-5 разів

  1. Після праці потяглися, потім нахилились,

Ще разочок потяглися, знову нахилились.

Вправа на відновлення дихання повторюється 3-4 рази.

Вихователь:

  1. До побачення зайці, будьте всі здорові!

Відпочили трохи ми, далі йти готові.

(Чути плач, з'являється іграшкове козеня)

  1. Хто це плаче хто це такий маленький слізки ллє?

Чому ж ти плачеш?

Козеня маленьке загубило неньку,

Бігає за нами.

Козеня відповідає:

Ме-е-е, хочу я до мами!

Вихователь:

Не сумуй, маленьке, відведемо тебе до твоєї мами.

А де ж твоя домівка?

Козеня:

Моя хатинка он у тому лісі.

Вихователь:

А ну ж бо, малята, проведімо козеня до мами.

  1. Основна частина

Ми до лісу йдем гуляти, випрямляєм спинку,

Будемо старанно шукати козеняткову хатинку.

Ліс стає густіший, діти йдуть тихіше.

  1. пролізання під дугами (потоковий спосіб)
  1. Тепер вище підстрибни , у дзвіночок задзвони.
  1. підстрибування на обох ногах вгору, намагаються доторкнутися до дзвоників, підвішених на ниточках (фронтальний спосіб)

Ось струмочок, он місточок.

Ми місточком перейдемо, на галявину стрибнемо.

  1. ходьба по лаві зі стрибком в глибину (потоковий спосіб)

Рухлива гра «Сонечко і дощик»:

По дорозі назбираємо ароматні квіти Буде мама й козеняті, й квіточкам радіти.

(Діти збирають квіти, вдихають пахощі)

На слова : Ой, дощик накрапає, парасоля всіх сховає - біжать під парасолю.

Р.г. повт. 3-4 рази Вихователь :

  1. По лісочку ми гуляєм, випрямляєм спинку
  2. Далі старанно нїукаємкозеняткові хатинку.

Ігрова вправа «По рівненькій доріжці»(два шнури поступово звужуються)

  1. Дружно, весело ми йшли, ось і хатку віднайшли.
  2. Хто ж на нього тут чекав, у віконце виглядав?

 

Коза з віконечка будиночка:

  1. Дякуємо вам, малята, що привели козенятко до хати. Діти дарують козі квіти). Вихователь:
  2. Ми швидко до вас дійшли, бо наші маляти спритні, вмілі та дружні.

Коза:

Бачу і справді ваші дітки спритні та вмілі. А щоб вони були ще здоровішими і сильнішими, я пригощу їх яблучками.

(Коза віддає кошик з яблуками, діти дякують)

Інструктор запитує чи можна мити яблучка немитими руками, разом вирішують, що не можна.