ЗДО с.Видричка

Фізкультурно-оздоровче заняття для дітей раннього віку «В гості кішка до нас прийшла»

Фізкультурно-оздоровче заняття для дітей раннього віку
«В гості кішка до нас прийшла»

Програмне зміст: вправляти в ходьбі і бігу один за одним, повзанні по лавці, катанні м'яча в прямому напрямку; продовжувати навчати повзання рачки, розвивати вміння орієнтуватися в просторі. Обладнання: масажні м'ячі за кількістю дітей, ребриста дошка - 2 штуки, гімнастична лава - 2 штуки, іграшка - кішка.

Діти входять в зал. Шикування в шеренгу.

Вихователь: «Доброго дня, діти. Давайте пограємо з долоньками: (пальчикова гімнастика)

Ми покажемо всім долоньки І плескаємо трішки,

Ширше пальчики розкриємо,

А потім знову закриємо.

В кулачок ми стиснемо ручки - Подивіться, це хмаринки,

А тепер відкриємо пальці,

Сонце в небі посміхається!

Молодці.

Обернемося один за одним

і підемо великим ми кругом - ходьба в колоні один за одним.

Ніжки дружно піднімаємо, бадьоро, весело крокуємо.

Ми йдемо не відстаємо і зовсім не втомлюємося.

А тепер по купинах крокуємо на

шкарпетках. - ходьба по м'якому килимку на шкарпетках,

З рівненькою доріжці крокують наші ніжки. - ходьба по вузькій доріжці (ш = ЗО см)

На носочках ми пройшли і на

п'ятах пішли. - ходьба на п'ятках, руки за спину.

Через кущики крокуємо, коліна

вище піднімемо. - ходьба, високо піднімаючи коліна, руки в сторони.

Молодці.

Погуляли, походили, а побігати ми забули.

Один за одним побігли. - біг один за одним під музику.

Ах, як весело бігли, але небагато- жечко втомилися. Станемо в коло і відпочинемо, рівним колом ми підемо.

Рівним колом один за одним ми з

хлопцями йдемо. - побудова в коло, ходьба по колу, відновлення дихання.

«Малята, я загадаю вам загадку (про кота). Діти відгадують. Правильно, сьогодні до нас у гості прийшла кіт Воркіт. Хочете з нею погратися? Воркіт різні подарунки хлопцям принесла, подивіться, що це? (м'ячі -їжачки). Правильно, їжачки. Давайте покажемо котикові які вправи ми вміємо робити з їжачком».

ОРУ з м'ячем - їжаком.

1. їжачок в руки ми берем, гладимо по колючках (погладжування долонями), а тепер катаємо в ручках (катання долоньками) - 15сек.
  2. їжачка однією рукою беремо і інший передаємо (перекладання м'я з однієї руки в іншу над головою, руки в сторони) - 3 - 4 рази.
  3. їжачок сховали за спинку. Де наш їжачок? Втік? Показали - ось він.

З рази.

1. Ой втомились наші ніжки, посидимо, відпочинемо трошки. Ніжки витягнемо доріжкою - пустимо їжачка гуляти. Покатаємо їжачка по прямій доріжці: котиться, котиться, докотився до гірки, постояв трошк і назад побіг (сидячи, ноги витягнуті прямі, коліна разом, прокотити м'яч по прямих ніг до шкарпеток, коліна не згинати, потягнутися) - 3 - рази.
  2. Раптом побачив їжачок вовка - стриб під місток спритно (ноги зігнутої коліна, м'яч сховати під колінами). Де наш їжачок? Ось він (розвести коліна в сторони, показати) - 3 - 4 рази.
  3. їжачок хоче пограти - будемо ми його катати (катання стопами) -1 сек.
  4. А тепер покажемо які у нас сильні ніжки (підняти стопами їжачок) - 2 - Зрази.

Основна частина.

1. «Діти, давайте ще пограємо з їжачком і котиком. Воркіт буде чекати^

вас біля віконця, а ми з вами покотим наших їжачків до котика (катанні і повзання за м'ячем - їжаком). Біля кота пострибати на двох ніжках» ( рази) (- наприкінці їжачків зібрати в кошик). ^

1. «Ви, діточки, не втомилися, тоді давайте покажемо коту Воркоту, що ще ми вміємо робити».

(Поставити дві лавочки і навпроти кожної покласти на підлогу ребристу доріжку).

Розділити групу на дві підгрупи: одна підгрупа з вихователем, інша з ^ помічником вихователя. Кожна підгрупа будується за лавкою. Даєтьс завдання:

- проповзти на животі по лаві, підтягуючись руками; після лавки прой по ребристій доріжці (повтор 2 - Зрази).     ^

Вихователь: «Діти, кіт Воркіт пропонує нам пограти. Рухлива гра «Кіт горобчики».

Після гри діти прощаються з котиком і йдуть